Gå til indhold
FORSIDEN | LÆS OP | REN TEKST | PRINT | tysk flag engelsk flag |

www.sygehussonderjylland.dk

Kontakt

Afdelingschef for Økonomi, Planlægning & Kommunikation Jesper Møller-Iversen
 

Afdelingschef for Økonomi, Planlægning & Kommunikation

Jesper Møller-Iversen

Tlf.: 79 97 01 20
Mobil: 24 63 03 55
E-mail: Jesper.Moeller-Iversen@rsyd.dk

 

Medarbejdere

Budget & Økonomistyring


Lisbeth Blak

E-mail: Lisbeth.Blak2@rsyd.dk

Tlf. nr.: (799) 76 009

Mobil nr.: 2917 4553

 

Peter G. Andersen

E-mail: Peter.G.Andersen@rsyd.dk

Tlf. nr.: (799) 76 023

Mobil nr.: 2928 0991

 

Søren Lund Feldthaus

E-mail: Soren.Feldthaus@rsyd.dk

Tlf. nr.: (799) 76 022

Mobil nr.: 2159 7489

 

Jim Lyskjær

E-mail: Jim.Lyskjaer@rsyd.dk

Tlf. nr.: (799) 76 011

Mobil nr.: 2133 3852

 

Jørgen Jensen

E-mail: Jorgen.Jensen.-.Lonafd@rsyd.dk

Tlf. nr.: (799) 76 025

Mobil nr.: 2895 2701

 

Jacob Brix Petersen 

E-mail: Jacob.Brix.Petersen2@rsyd.dk

Tlf. nr.: (799) 76 981

Mobil nr.: 4038 7756

DRG & Aktivitetsstyring


Jytte Fynbo

E-mail: Jytte.Fynbo@rsyd.dk

Tlf. nr.: (799) 76 028

Mobil nr.: 2311 9669

 

Birte Geertsen

E-mail: Birte.Geertsen@rsyd.dk

Tlf. nr.: (799) 76 024

Mobil nr.: 2928 1002

 

Torben Lose Andersen

E-mail: Torben.Lose.Andersen@rsyd.dk

Tlf. nr.: (799) 76 006

Mobil nr.: 2366 7589

 

Andreas Heelsberg Hansen

E-mail: Andreas.Heelsberg.Hansen@rsyd.dk

Tlf. nr.: (799) 76 021

Mobil nr.: 2928 0992

Regnskab


Lars B. Nielsen

E-mail: Lars.B.Nielsen@rsyd.dk

Tlf. nr.: 7997 0255 

Mobil nr.: 2448 2295

Fax: 7442 1435

Indkøb


Torben Mikkelsen

E-mail: Torben.Mikkelsen@rsyd.dk

Tlf. nr.: 7997 6501 

 

Bent Kongerslev

E-mail: Bent.kongerslev@rsyd.dk

Tlf. nr.: 7997 6508

Kreditorbogholderi (udgiftsdelen) samt Kurser og tjenesterejser


Peer Hinrichsen

E-mail: Peer.Hinrichsen@rsyd.dk

Tlf. nr: 7997 6503

 

Kirsten Jørgensen

E-mail: Kirsten.S.Jorgensen@rsyd.dk

Tlf. nr.: 7997 6506

 

Lone Rasmussen

E-mail: Lone.Rasmussen4@rsyd.dk

Tlf. nr.: 7997 6505

 

Majbritt Petersen

E-mail: MAP@rsyd.dkmailto:MAP@rsyd.dkMAP@rsyd.dk MAP@rsyd.dk  

Tlf. nr.: 7997 6500

Finans & Debitorbogholderi (indtægtsdelen)


Afregning af udenlandske patienter

Susanne Jørgensen Wieck

E-mail: Susanne.J.Wieck@rsyd.dk

Tlf. nr.(medarbejdere på SHS): 7997 6509  

Tlf. nr.(ekstern): 7997 6509 

Fax: 7418 3598

 

Jørgen Jensen - Øko

E-mail: Jorgen.Jensen.-.Okonomi@rsyd.dk

Tlf. nr.: 7997 6502

 


Siden er sidst opdateret 8-3-2018



Sygehus Sønderjylland | Kresten Philipsens Vej 15 | 6200 Aabenraa | Tlf. 79 97 00 00 | shs.kontakt@rsyd.dk