Gå til indhold
FORSIDEN | LÆS OP | REN TEKST | PRINT |
www.sygehussonderjylland.dk Til Region SyddanmarkTil forsiden

Kontakt

Afdelingschef og servicechefer


SERVICE:

Bo A. Andersen
Afdelingschef

Direkte tlf.: (799) 70505
Mobil: 2895 2730
E-mail: bo.andersen@rsyd.dk


TEKNISK SERVICE


Poul Ertzinger
Teknisk chef

Direkte tlf.: (799) 70805
Mobil: 2895 2704
E-mail: poul.ertzinger@rsyd.dk

Paul Erik Busch
Teknisk chef

Direkte tlf.: (799) 70810
Mobil tlf.: 2895 2747
E-mail: paul.erik.busch@rsyd.dk


PATIENTSERVICE 

(Portøropgaver m.m.)
 

Henrik Tannebæk Kristensen
Servicechef

Direkte tlf.: (799) 70705
Mobil: 4028 9824
E-mail: htk@rsyd.dk

Tom Johansen 
Servicechef

Direkte tlf.: (799) 70710
Mobil: 2916 3733
E-mail: tom.johansen@rsyd.dk


LOGISTIKSERVICE

(Sterilcentral - Varemodtagelse - Udliciterede områder - Centraldepotet)
 
Lis Mayntzhusen
Servicechef

Direkte tlf.: (799) 70610
Mobil: 2916 6771
E-mail: lis.mayntzhusen@rsyd.dk

Helle Lausten
Servicechef

Direkte tlf.: (799) 70955
Mobil: 2963 8976
E-mail: helle.lausten@rsyd.dk


KØKKENET


Rikke Larsen
Køkkenchef

Direkte tlf.: (799) 70905
Mobil: 2913 4692
E-mail: rikke.larsen1@rsyd.dk

Lis Sjørup
 Køkkenchef

Direkte tlf.: (799) 70910
Mobil: 2913 4693
E-mail: lis.sjorup@rsyd.dk

 
Serviceadministration

Lone Dalvig
Serviceadministrationschef

Direkte tlf.: (799) 70968 
Mobil: 2913 4736
E-mail: Lone.Dalvig@rsyd.dk

 

 

 

 

 

 

 







 

 

 

 


Siden er sidst opdateret 31-10-2017



Sygehus Sønderjylland | Kresten Philipsens Vej 15 | 6200 Aabenraa | Tlf. 79 97 00 00 | facebook ikon linkedin ikon twitter ikon -->